Styrelse

 
xxxxxxxxxxxxxxxxxx

Ordförande:

Paavo Bergman

kontakt@sodermalmsforeningen.se

     
  Ledamöter  
     
 

Lillemor Axelsson, utbildningsansvarig

Adress: Lunndagatan 63

117 28 Stockholm

 

Tel: 08 - 668 16 96

Mobil: 070-0722 01 80

E-post: lillemor.axelsson@yahoo.com

 

Paavo Bergman

tf ordf

Adress: Tengdahlsgatan 26

116 41 Stockholm

Tel: 08 643 65 44

Mobil: -

E-post: pabergman@gmail.com

 

Jan Ejme

Adress:Brännkyrkagatan 72

118 23 Stockholm

Tel:  -

Mobil: 0764-18 60 40

E-post: seyarps@spray.se

 

Anders Loosme

vice ordförande

 Adress:Älvsborgsgatan 3

118 58 Stockholm

 Tel: 08 641 31 89

Mobil: 070 - 452 53 04

E-post: loosme@icloud.com

 

Ragnar von Malmborg

Utesluten av politiska skäl

Ordförande,

Adress: Tengdahlsvägen 21

116 48 Stockholm

 Tel: -

Mobil: 070 - 39 29 520

E-post: ragnar.von.malmborg@tengdalen.se

 

 

 Ingbritt Hellqvist

 

 

 

 

Eva Rutensköld

remissansvarig

Adress: Drakenbergsgatan 53

117 41 Stockholm

Tel: 08 - 653 54 60

Mobil: 070 - 216 21 19

E-post: eva_rutan@hotmail.com

 

Leif Korkkinen

Bostadspolitiskansvarig

Adress: Barnängsgatan 60

116 41 Stockholm

Tel: -

Mobil: 073 - 540 11 27

E-post: leif.korkkinen@gmail.com

 

Ralph Kron

Ekonomiansvarig

Adress: Tideliusgatan 52

118 69 Stockholm   

 Tel: 08 - 688 38 53

Mobil: 072 - 325 74 11

E-post: ralph.kron@gmail.com

 

Henry Nilsson

Adress: Bastugatan 14 A

118 20  Stockholm

Tel: -

Mobil: 076 - 100 83 87

E-post: henry.o.nilsson@gmail.com

 

Jon Sinclair

Kommunikationsansvarig

Adress: Folkungagatan 150

116 30 Stockholm

Tel: -

Mobil: 0.70 - 59.7 87 57

E-post: sinclair.jon@gmail.com

 

Claes Sjöberg

Förhandlingar Allmänytta

Adress: Sköldgatan 11

118 63 Stockholm

Tel: -

Mobil: 070 - 567 03 10

E-post: sjoberg.claes@gmail.com

 

Helena Tivenius

utbildningsansvarig

Adress: Tegelviksgatan 48

116 41 Stockholm

 Tel: 08 - 702 01 78

Mobil: -

E-post: tivenius@hotmail.com

   Eva Fee  
 

Arja Jauhiainen

ersättare

 
  Arbetsutskottet består av: Paavo Bergman, Ralph Kron och Ragnar von Malmborg.
     
  Övriga funktioner:  
     
 

Bror Sandström

Utesluten av politiska skäl


Redaktör för Hyrespressen

Adress: Kilsgatan 19

123 44 Farsta

 

Tel: -

Mobil: 070 - 72 77 222

E-post: brorsandstrom_@hotmail.com

     
  Revisorer  
     
 

Stefan Ahlqvist

revisor

Adress: Åsögatan 52,

118 29 Stockholm 

Tel: -

Mobil: 070 - 413 03 09

E-post: stefan.ahlqvist@finansforbundet.se

 

Yngve Sundblad

revisor, sammankallande

Aress: Hornsgatan 58

118 21 Stockholm

 

Tel: 08 - 643 72 66

Mobil: -

E-post: y@kth.se

 

Revisor

ersättare
Per-Olof Eriksson

Adress:

Tel:

Mobil:

E-post:

     
  xxxxxxxxxxxxxxxxDxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  Valberedning:

 

   


 

Jaana Andersson

ledamot av styrelsen för

Region Stockholm

sammankallande

Adress: Maria Skolgata 48A

118 53 Stockholm

Tel: 08 - 668 77 41

Mobil: -

E-post: jaana.andersson@bredband.net

 

Christina Bowallius ElSheriff

Adress: Drakenbergsgatan 45

117 41 Stockhom

Tel: 08-37 8070

Moil: -

E-post: tinaelsherif@hotmail.com

 

Peder Paulsen

Adress: Rosenlundsgatan 30B

118 53 Stockholm

Tel: 08 - 643 32 92

Mobil: -

E-post:peder.poulsen@sverige.nu

 

Bror Sandström

Adress: Kilsgatan 19

123 44 Farsta

Tel: -

Mobil: 070 - 72 77 222

E-post:brorsandstrom_@hotmail.com

     
     
 

1 Styrelsen m fl valdes vid årsmötet 2016-03-30
2 Uppgifterna om personerna i den nyvalda styrelsen är tills vidare

   inte helt fullständiga

 
 
   Denna sida skapades: 2011-10-29
 Denna sida uppdaterades: 2016-10-28
 
stäng